Вже скоро діти підуть у школу і візьмуться за програмну літературу, але ще є трохи часу почитати щось цікаве. Тож  хочу поділитися нашими знахідками, — це книжки, які мої діти читали із захопленням, не відриваючись, цілими днями.

  1. Маленький Ніколя. Рене Госсини.

Malysh_Nikolya_coverЦю книгу спочатку взяла передивитись я. Взяти – взяла, а відкласти – не змогла. Читала, старанно намагаючись не сміятись дуже голосно, бо діти вже спали. Потім читав середній син. Потім він читав всім вголос. Потім читала старша донька. Потім молодший просив знову почитати йому вголос. Потім вечорами читала вголос я… і добре, що вже не треба було стримуватись: реготали всі разом  😀

Маленький Ніколя – це французький хлопчик, який в різних шкільних і  сімейних ситуаціях завжди знаходить світлі сторони. А ситуації – просто самі що не на є справжні, реалістичні, практичні і гумористичні. Чудово, що прямої оцінки, чи моралі, чи нотацій в цій книзі не знайти: ситуації можна розглядати під зовсім різними кутами зору.

Приємно, що це — серія (ще є «Каникулы Маленького Никола» і «Никола и его друзья»).

Шкода, що все-одно ковтається за пару днів.

 

  1. Как приручить дракона. Крессида Коуэлл

kressida_kouel_coverТак-так, ідея однойменного мультика – звідти. Але не сюжет. Сюжет, ну вза-а-агалі інший. І це знову ж таки серія із п,яти невеличких оповідань: Как приручить дракона , Как стать пиратом, Как разговаривать по-драконьи, Как приручить викинга,  Как перехитрить дракона  — із назв одразу зрозуміло, що буде весело.

 

 

 

  1. Джонс Диана. Ходячий замок

І це теж основа прекрасного мультфільма «Ходячий замок Хаула» Хаяо Міядзакі. В книзі все трохи більш закручено, але сюжет загалом збігається. Та є ж іще продовження історії! «Воздушный замок» і «Дом с характерм».

Причому кожна книга – як окрема пісня.

Десь там у авторки у ванній точно стоїть фонтан ідей.

Уинн_Диана_Джонс_книги

 

  1. Я хочу в школу. Жвалевский Андрей

Жвалевский Андрей. Я хочу в школу_coverОце актуально, чи не так? Дівчата і хлопці 8, 10, 12 і 16 років (здається) із унікальної школи для талановитих дітей потрапляють у школу звичайну, бо їхня інакомислячу школу розпускають… Як вони там пристосовуються, як знаходять нові нетривіальні виходи із стандартних капканів…

Це надзвичайно цікаво почитати.

 

 

  1. Оскар и Розовая дама. Шмитт Эрик-Эмманюэль

Довго вагалась, чи розповідати Вам про цю книгу, адже це історія про шлях до Бога десятирічного хлопчика, хворого на рак. І там немає happy end-а…  Як іще можна зрозуміти цінність життя, не замислюючись над значенням смерті. Моя донька (12 років) її читала. Проте, звісно, ця тема – табу, навіть не стільки для дітей, як для дорослих.

Шмитт Эрик-Эмманюэль. Оскар и Розовая дама_coverЗа цією книгою в театрі «Сузір,я» на Ярославовом валу іде спектакль двох акторів «Оскар и Розовая дама». Я ходила двійчи. Обидва рази плакала. Обидва рази глядачі аплодували стоячи. Високі думки очищують душу і серце.

А які книги подобаються Вашим дітям? Давайте ділитися наводками ;).

Книжки, які вибирають діти

Добавить комментарий