Пам’ятаєте, як Ви святкували свої дитячі дні народження років 20-30 тому? У мене, зазвичай, все було дуже скромно: пару друзів з класу-двора, торт зі свічками, кілька подарунків… Думаю і Ви пригадаєте щось подібне.

Що ж таке мало статися за цей проміжок часу, що дитяче свято перетворилось на надзвичайно коштовне, помпезне і шаблонне стихійне лихо? Орієнтація на Захід? Ріст батьківських фінансових можливостей? Ринкові відносини запиту і пропозиції в індустрії розваг?

Мені хочеться вірити, що, просто, ми прагнемо дати дітям максимум того, що взагалі можна дати їм в цьому світі: кращі іграшки, більший дім, всеохоплюючі знання… і яскраве, незабутнє дитяче свято.

Справа в тому, що яскраве, незабутнє дитяче свято зовсім не обов’язково  має купуватись за шалені гроші і проводитись якимись незнайомими і досить дивними людьми, — аніматорами.

Уже 7 років я власноруч організовую дні народження для своїх дітей. А у мене їх троє. Причому теми свят – не повторюються. У нас були Школа Чародійства і Зоряні Війни, Космічні Пірати і Легенда про Аанга, Нарнія і World of Tanks, Козацькі Ігрища і Тачки… Все це самутужки, дешево і сердито. Запевняю Вас, що кожен наш день народження приніс купу незабутніх вражень як іменинникам з гостями,  так і організатору. І головне, що нічого складного в цьому нема. Дитяче свято може організувати кожна мама. Єдине, що для цього потрібно – це бажання.

Ну, бажання – це ваша частина ;), а я зі свого боку готова поділитися своїм досвідом стосовно того, як, не витрачаючи титанічних зусиль, купи часу і купи грошей, організувати дитині незабутній день народження.

Отже, з чого варто почати?

З теми, — однозначно!

Якщо мале захоплюється динозаврами, хай буде Парк Юрського періоду, якщо Лего, хай буде Lego City, якщо Феями, — це може бути Клуб Вінкс, чи Witch, чи Fairies. Не хвилюйтесь, конкурси, сценарій, реквізит – все це підтягнеться. Головне, щоб тема подобалась дитині і Вам. Мої діти вже привчилися робити мені замовлення заздалегідь: «Мама, а можна ми на мій день народження зробимо Загублений Світ Драконів?». І робимо :roll: .

Сценарій: набравшись досвіду, я вигадую сценарії сама, але це зовсім необов’язково. Є чудовий портал Сонечко , де Ви знайдете більше ніж треба готових батьківських сценаріїв, з розписаними конкурсами, матеріалами для скачування, рецептами для солодкого стола. До речі, там є і одне із наших ранніх свят: Легенда про Аанга.

Зазвичай, я передивляюсь кілька десятків сценаріїв, беручи до уваги цікаві конкурси. Бо насмикати конкурсів із різних тематик, а потім об’єднати їх в єдине ціле – то мій улюблений пазл. Раніше весь цей борщ із сценаріїв варився у мене в голові десь два тижні. А нещодавно вже вдруге зліпила день народження від початку до кінця за три дні. Хіба довго – вміючи.

Конкурси. Будь-який конкурс можна пристосувати до Вашої теми. Чесно.

От наприклад, беру конкурс Мумія із сценарію про Школу Хогвартс (тільки не питайте мене до чого там мумія ;). Це така розвага, коли діти в парах мають забинтувати одне одного туалетним папером. Ціна питання — 3 копійки, а щастя – неміряно. Так от, для своєї теми World of Tanks я обігрую це так: а тепер діти – бинтуємо свого пораненого товариша.  Логічно ж, правда? І так будь-що:  як Ви човен назвете, так він і попливе.

Для своїх свят намагаюсь уникати конкурсів – змагань. Там завжди хтось залишається обуреним. Навіщо?

Також чергую активні і тихі ігри: щоб діти дім не рознесли, з одного боку, і не заснули, з іншого.

shields_800Реквізит. Це моя улюблена частина підготовки. Коли в голові вже все вклалося, можна помалювати мапи, поскладати квізи, понатягати з гугла гарних картиночок для роздаточного матеріалу і запрошень гостям. Це зараз. А раніше ми з чоловіком взагалі не могли тримати себе в руках. Наприклад для Нарнії ми наробили із ДВП дев’ять лицарських щитів: чоловік різав електро лобзиком, я з дітьми розфарбовувала акрілом. Потім гості вже самі обклеювали емблемами і брали ті щити додому. Добре хоч фото збереглося.

 

map

Дуже люблю користуватись мапами. Пристосовую їх, де тільки можна – для пошуку торту у квартирі (мапа розрізана на шматочки, а шматочки видаються по завершенні якогось випробування, потім склеюються дітьми – і пішли розбиратись де це у нас в хаті Озеро Нірвани, а де Крижана гора) . Мапи малюю і для орієнтації на місцевості – для парку, території дитячого садочку, де нам дозволили безчинствувати на одне зі свят (в цьому випадку мапа ціла).

Величезне захоплення у дітей викликають такі прості речі, як дзвіночки, мильні бульбашки, річна галька, повітряні кульки … одного разу танцювали танець Радості на упаковочній плівці – це така поліетиленова штука з бульбашками, в яку загортають техніку і скло (ідею запозичила з фільму «Лавка Чудес»).

Друк. Класно, коли є горішки для розуму: якісь шифри, головоломки, лабіринти, квізи. Ними можна зайняти дітей, поки готується стіл, чи для заспокоєння, чи  коли гості збираються.

shifru

Особливою популярністю користуються саме квізи, вони ж вікторини – жартівливі тести по темі дня народження. Не буду критися, такі штуки я пишу сама. Поки пишу – сама хіхікаю , а потім, на святі, регочемо уже разом з дітьми. Можете теж долучатись — приклади в кінці статті.

marsianka_750

Персонажі. Коли ідеш-ідеш парком КПІ, а за деревом – Дріада, а в саду каменів – Дракон, — це запам’ятовується на все життя. Тому будь-які персонажі, навіть загорнуті у штору бабусі, це краще, ніж ніяких персонажів взагалі. Зі шторами проблем нема, а як скооперуєтусь з мамами гостей, — це вже буде, майже, як священний орден.

Починаючи з девяти років багато ролей грала моя старша донька. Була і ворожо налаштованим марсіанином (фото), і Дартом Вейдером, і Німфою, і таємним Агентом. Це водночас і допомога для мене, і певна відповідальність для неї, а вже задоволення і спогадів у нас обох — прірва.

 Вільний Час. Дуже довго дитячі дні народження я розраховувала ледве не по хвилинах. Ну а як же ж – прийшли гості, — значить їх треба розважати! І чим інтенсивніше, тим краще. Так?

Тільки останнього року, я збагнула, що через свою насичену програму не даю дітям можливості власне поспілкуватися і погратися вільно. Тобто веду себе, як той самий аніматор, що відпрацьовує свій час.

Тепер наші свята можуть тривати 5-6 годин (рекорд був з 12:00 до 20:00), причому моя програма займає десь півтори-дві години, враховуючи солодкий стіл. Спочатку, в рамках сценарію, народ вибігується, розважається, наїдається, а потім – грається самостійно. І знаєте, —  дім не розвалили, одне одного не покалічили, -діти, як діти. Такі самі, якими ми були колись.

Я розумію, що організація дитячого свята – це клопіт, який можна перекласти на професіоналів. Та на мою думку, найцінніший подарунок в День Народження – це Ваше включення в дитячий світ, проживання свята разом з дитиною. А вже потім торт, іграшки, качелі-каруселі .

Можливо, варто спробувати? Адже діти виростають так швидко…

irish_dance

 

Quizz або вікторини:

Тест на вступ до САТ (Секретної Асоціації Танкістів)Танк – має

 1. колеса, броню, Ейфелеву вежу
 2. гусениці, кокони, метелики
 3. гусениці, броню, вежу
 4. гусениці, броню, і я сижду

Англійське слово танк означає:

 1. Посудину для рідини
 2. Бензин
 3. Великий човен

Танк із жіночим ім,ям:

 1. Мерседес
 2. Марія
 3. Матільда

Дуже швидкий але малопотужний танк – розвідник це:

 1. світляк
 2. тарган
 3. калібрі

Місце яке треба захищати в бою називається:

 1. ліжко
 2. база
 3. кущі

Екіпаж танку це:

 1. танкісти
 2. таксисти
 3. садисти

Танк стріляє:

 1. кулями
 2. дулями
 3. снарядами
 4. калібром

Танки із звіриними іменами:

 1. пантара, гіпопотам, слон
 2. пантара, тигр, верблюд
 3. Тигр, миша, пантера
 4. Кішка, кажан, кенгуру

Німецький Танк із ім,ям першої страви

 1. Супчик
 2. Борщик
 3. Солянка
 4. Харче

Малинівка – це:

 1. Місцевість
 2. Варення
 3. Пташка

Танкісти воюють з

 1. ліньками
 2. оленями
 3. раками
 4. батьками

Важкий німецький потужний танк називаеться:

 1. Черепаха
 2. Миша
 3. Носоріг

Хатинка танка це:

 1. Портсигар
 2. Ангар
 3. Узвар

Пушки, які бьють на великій відстані називаються:

 1. катапульти
 2. Ракетні установки
 3. Артилерія

 

Star Wars QuizПовстанцы сражаются:

 1. за свободу
 2. за конфеты
 3. за деньги

Повстанцы ведут борьбу:

 1. со Змеем Горынычем
 2. с Дедом Морозом
 3. с Тёмным Императором

Имперские силы расположены

 1. на Планете Сокровищ
 2. на Звезде Смерти
 3. на Планете Шелезяка

Имперская армия состоит из:

 1. Клоунов
 2. Клонов
 3. Слонов

Джедаи это:

 1. Маленькие мохнатые человечки
 2. Войны, обладающие силой
 3. Люди в чёрном

Джедаи умеют:

 1. Делать оригами
 2. Сражаться на лазерных мечах
 3. Управлять силой
 4. Управлять собой

Главное оружие джедая

 1. Громкий крик: А-А-А…
 2. Веник
 3. Лазерный меч

Предводителей повстанцев зовут:

 1. Люк, Лея, Хан Соло
 2. Оби Ван Кеноби, Йода, Анакен
 3. Принцесса Амидала, Чубака, Джа-Джа Бингс

Главные Враги повстанцев:

 1. Дарт Вейдер и Тёмный Император
 2. Граф Дуку и Джаба
 3. Железные курицы и слоны

Звезда Смерти защищена

 1.  Высоким забором
 2. Глубоким рвом
 3. Силовым Полем

Люк

 1.  Это большая глубокая яма
 2. Сын Дарта Вейдера
 3. Брат Дани Ульянова

Лея

 1. Это добрая фея
 2. Часть созвездия Водолея
 3. Принцесса Города в Облаках

Дарт Вейдер – это переодетый

 1.  Чубака
 2. Анекен
 3. Йода

 

 

Добавить комментарий